Cyfryzacja miast i regionów. Jak skorzystają na niej mieszkańcy?

Celem programu „Cyfrowa Europa”, przyjętego 16 marca 2021 r. przez Radę UE jest poszerzenie autonomii Europy w kluczowych technologiach oraz wzrost jej konkurencyjności. Przede wszystkim jednak ma on stworzyć wydajne, bezpieczne i nowoczesne usługi cyfrowe. Unia Europejska w latach 2021-27 przeznaczy na ten cel 7,6 mld euro.

Publikacja została współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej w ramach cyklu „Rozmowy o Europie”.

 

ENGLISH VERSION IS AVAILABLE HERE.

 


.

Pobierz publikację tutaj.
.

W jaki sposób „Cyfrowa Europa” może poprawić jakość życia Europejczyków w ich miastach i regionach? Temu tematowi była poświęcona debata „Cyfryzacja miast i regionów. Korzyści dla obywateli”, zorganizowana 1 lipca 2021 r. w ramach cyklu „Rozmowy o Europie” prowadzonego przez ośrodek THINKTANK i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. 

Wzięli w niej udział: dr hab. Dominik Batorski – socjolog i data scientist z Uniwersytetu Warszawskiego i ekspert THINKTANK; Katarzyna Gruszeczka-Spychała – wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, współautorka innowacyjnych projektów miejskich nagrodzonych w międzynarodowym konkursie „Innowacje w Polityce”; Tomasz Klekowski – ekspert ds. transformacji cyfrowej, koordynator zespołu przy GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dyskusję moderowała dr Małgorzata Bonikowska, prezes THINKTANK, członek Team Europe.

 

 

Zobacz również

Wpisz wyszukiwany termin powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Wróć do góry