Debata ekspercka „Żywność i rolnictwo w Europie”

Inwazja Rosji na Ukrainę i zablokowanie przez Rosjan portów czarnomorskich wpłynęły na wzrost cen żywności, a w krajach uzależnionych od importu zboża i innych produktów rolnych z tych dwóch krajów wywołała ogromne zaniepokojenie. Na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji mówi się o kryzysie żywnościowym. Czy Europa, w tym Polska, jest odporna na taki kryzys?

 

W związku z ogromnymi wyzwaniami w tym obszarze, ośrodek THINKTANK we współpracy z włoskim think tankiem Competere zorganizował 30 marca 2023 debatę ekspercką dotyczącą sytuacji żywnościowej w Polsce i w Europie. Zaproszeni eksperci starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa żywnościowego w Europie. Przeanalizowali również możliwe skutki wprowadzenia europejskiej reformy etykietowania żywności dla polskich rolników i producentów żywności.

 

W rozmowie moderowanej przed dr Małgorzatę Bonikowską, prezes THINKTANK, udział wzięli: dr Andrzej Gantner, Dyrektor Generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, Pietro Paganini, współzałożyciel Competere.eu, profesor Temple University w Filadelfii, Julian Pawlak, Prezes Zarządu Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków oraz dr Jerzy Plewa, Dyrektor Generalny DG AGRI w Komisji Europejskiej w latach 2013-2019, członek Team Europe.

.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top