Debata THINKTANK „Suwerenność cyfrowa – utopia czy realna szansa?””

Ośrodek THINKTANK we współpracy z Polską Agencją Prasową w dn. 25 stycznia 2022 zorganizował debatę na niezmiennie aktualny temat: Suwerenność cyfrowa – utopia czy realna szansa?. Panel ekspercki poprowadził Borys Stokalski, partner Rethink Digital Business Design, ekspert THINKTANK, a dyskusję polityczną moderowała dr Małgorzata Bonikowska, prezes THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych.

 

W trakcie debaty podjęto próbę zdefiniowania pojęcia suwerenności cyfrowej. Omówiono role państw, organizacji międzynarodowych oraz końcowych użytkowników internetu i infrastruktury w procesie standaryzacji i regulacji pojęć prywatności, wolności jednostki, i zbiorowej odpowiedzialności za bezpieczeństwo nas wszystkich.

 

Eksperci wezwali do aktywnego udziału władz polskich i ekspertów branżowych w debatach toczących się na forum Unii Europejskiej. Mecenas Mariusz Busiło trafnie podsumował największą polską wartością jest nasz intelekt, nasi ludzie, potencjał umysłów, inwestowanie w naukę, edukację i we współprace polskich zespołów i edukacji z zespołami europejskimi i światowymi, po to żeby tworzyć te wartości i być tym co mamy, a mamy intelekt, fajnych ludzi.

Nagranie z debaty dostępne jest TUTAJ.

 

 

 

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top