Firma, która nie dba o cyberbezpieczeństwo, naraża się na ogromne straty.

Future Collars uruchamia nowy kurs Cybersecurity

 

Od momentu wybuchu pandemii 83% organizacji zaobserwowało wzrost prób cyberataków[1]. W Polsce 69% przedsiębiorstw odnotowało w 2021 r. co najmniej jeden incydent dotyczący cyberbezpieczeństwa[2], a 77% średnich i dużych firm padło ofiarą ataku ransomware[3]. Liczba cyberprzestępstw i kosztów z nimi związanych stale rośnie, a Polska mierzy się z niedoborem specjalistów w tym obszarze. W odpowiedzi na wyzwania dotyczące cyberbezpieczeństwa Future Collars uruchomiło kurs Cybersecurity opracowany przez profesjonalistów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym.

Firmy, które padają atakiem cyberprzestępców, muszą liczyć się z ogromnymi wydatkami i stratami. Jak podaje organizacja Plain Concepts koszt, jaki firmy na całym świecie ponoszą za cyberprzestępczość, wynosi 1,79 mln dol. na minutę[4]. Ataki ransomware w 2021 r., kosztowały polskie przedsiębiorstwa średnio 7,6 mln zł[5]. To o ponad 6 mln zł więcej w porównaniu z zeszłym rokiem.

Skala cyberprzestępczości ciągle rośnie. Szacuje się, że zyski pochodzące z cyberprzestępstw będą kilkukrotnie większe od tych, które wydarzą się w życiu realnym. To ogromne zagrożenie dla firm, które przeniosły do świata cyfrowego swoje bazy danych i informacje. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości czy branży, powinno dbać o bezpieczeństwo swoich dóbr cyfrowych i mieć w zespole specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa – osoby posiadające odpowiednią wiedzę, dzięki której rośnie bezpieczeństwo firmy w świecie informatycznym – mówi Dariusz Lipiński, współtwórca kursu Cybersecurity.

Mimo że każda firma potrzebuje specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa, to nie każda ma szansę go zdobyć. Jak wynika z raportu “2022 Cybersecurity Skills Gap Report”, 60% badanych organizacji ma problemy z rekrutacją specjalistów ds. bezpieczeństwa, a 52% z zatrzymaniem ich w firmie[6]. W Polsce, jak podają eksperci z TestArmy, brakuje 10 tys. ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa[7].

Chociaż zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa jest coraz większe, a zarobki bardzo atrakcyjne, to zarówno w Polsce, jak i na świecie, brakuje ekspertów w tym obszarze. Nasz najnowszy kurs Cybersecurity, którego I edycja ruszyła 23 maja, jest dokładnie dopasowany do zapotrzebowania na rynku. Konsultowaliśmy program z dużymi firmami, takimi jak BNP Paribas Bank Polska czy EY Global Delivery Services, dzięki czemu absolwenci bootcampu zostaną wyposażeni w umiejętności, które pozwolą im od razu po ukończeniu kursu rozpocząć pracę w zespołach ds. cyberbezpieczeństwa – tłumaczą Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki Future Collars.

Kurs to 10 tygodni intensywnej nauki i zajęć prowadzonych przez mentorów-praktyków. ​​Dariusz Lipiński w branży IT jest od ponad 22 lat. Obecnie pracuje jako Managing Director w zgoda.net, gdzie odpowiada za rozwój biznesu, sieci kontaktów i mentoring działu technicznego. Krzysztof Szyling jest SOC Managerem w jednej z wiodących firm broniących przedsiębiorstwa przed atakami hackerskimi. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze cyberbezpieczeństwa. Pracował jako trener IT i brał udział w projektach informatycznych w Polsce i na świecie.

Dzięki udziale w bootcampie, kursanci zdobędą umiejętności i kompleksową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa informatycznego. Dowiedzą się, jak oszacować wagę cyberbezpieczeństwa w organizacji, poznają elementy środowiska informatycznego kluczowe w utrzymaniu bezpieczeństwa na właściwym poziomie oraz nauczą się pisać polityki bezpieczeństwa. Dowiedzą się też, jak reagować na incydenty informatyczne i jak zapobiegać atakom. Uczestnicy kursu mają również zagwarantowane 80 godzin lekcji języka angielskiego dedykowanego IT oraz wsparcie w przygotowaniu profesjonalnego CV i rekrutacji.

Kurs skierowany jest zarówno do osób, które nie są związane z branżą IT, ale posiadają techniczne podstawy, jak i pracowników IT, którzy chcą dokształcić się w zakresie cybersecurity. W bootcampie mogą wziąć udział również prawnicy, którzy zajmują się wdrażaniem RODO i chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o cyberbezpieczeństwie. 

Pierwsza edycja kursu ruszyła 23 maja br. Więcej informacji o bootcampie oraz jego dokładny zakres znajdują się na stronie internetowej Future Collars.

 

O Future Collars

Future Collars uczy programowania i kompetencji cyfrowych, promując trend ciągłej nauki (lifelong learning). Misją firmy jest demokratyzacja dostępu do nauki programowania i pracy w najbardziej perspektywicznej branży. Wykorzystujemy potencjał, który dają nowe technologie, umożliwiając każdemu szybką ścieżkę rozwoju. Nauka odbywa się na autorskiej platformie e-learningowej w formie wirtualnych lekcji na żywo oraz konsultacji na czacie z ekspertami IT. Dzięki realizowanym projektom pod okiem mentorów-praktyków, kursant tworzy swoje portfolio i uczy się pracy w środowisku rozproszonym. Od początku istnienia Future Collars wspiera w szczególności kobiety i otwiera przed nimi drogę do przebranżowienia się i rozpoczęcia perspektywicznej kariery w IT lub w tzw. zawodach przyszłości, niezależnie od wykształcenia i miejsca zamieszkania. W 2020 roku Koźmiński Business Hub uznał Future Collars za jeden ze Startupów Pozytywnego Wpływu, a rok wcześniej European Venture Philanthropy za jeden z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE. W 2021 roku szkoła została wyróżniona przez My Company Polska w rankingu 25 polskich najlepszych startupów.

 

Więcej o Future Collars:

https://futurecollars.com | Facebook | LinkedIn

 

 

[1] https://www.computerworld.pl/news/Badanie-ponad-85-firm-dotknietych-skutecznymi-cyberatakami,435859.html

[2] Raport KPMG w Polsce, Barometr cyberbezpieczeństwa. Ochrona cyfrowej tożsamości

[3]https://biznes.wprost.pl/technologie/10704862/juz-ponad-75-proc-duzych-polskich-firm-padlo-celem-ataku-ransomware-raport.html

[4]https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/cyberprzestepczosc-kosztuje-firmy-179-mln-dolarow-na-minute-czy-polskie-firmy-sa/67s0wnv

[5]https://biznes.wprost.pl/technologie/10704862/juz-ponad-75-proc-duzych-polskich-firm-padlo-celem-ataku-ransomware-raport.html

[6]https://www.fortinet.com/content/dam/fortinet/assets/reports/report-2022-skills-gap-survey.pdf?utm_source=pr&utm_campaign=report-2022-skills-gap-survey

[7] https://firma.rp.pl/biznes/art19171811-firmy-mniej-odporne-na-cyberataki-specjalistow-jak-na-lekarstwo

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top