Magazyn THINKTANK nr 40

Wiodącym tematem tej edycji magazynu THINKTANK jest przyszłość państwa. W numerze zastanawiamy się, czy demokracja przetrwa sztuczną inteligencję.

O wyzwaniach, jakie stoją dziś przed demokracją w związku z walką  z gigantami technologicznymi, rozmawiają Sabina Inderjit, dr James B. Baty, Supreet Singh Manchanda i dr Małgorzata Bonikowska

W numerze przyglądamy się również rynkowi pracy. Przede wszystkim w tekście „Pandemia na rynku pracy w Polsce i w Niemczech”, będącym wynikiem eksperckiej debaty „okrągłego stołu”. Pokazujemy możliwe scenariusze przyszłości demokracji, która polegać będzie na walce rządów z technologicznymi gigantami. O nowych technologiach mówimy również w sekcji „Obserwacje” w kontekście ich użyteczności w sektorze medycznym. Ponadto rekomendujemy refleksję o tym, jak polski ład uderza w międzynarodową ekspansję polskich firm. W sekcji piszemy również o customer experience i przyglądamy się DNA marek.

W sekcji specjalnej „Rozmowy o Europie” poruszamy wątki rynku mediów w UE. Analizujemy, czy demokracja może działać dobrze w czasach kryzysu. Piszemy również o cyfryzacji miast i regionów.

W „Trendach” przyglądamy się przyszłości pracy hybrydowej i zmianach w społeczeństwie wywołanych trendami cywilizacyjnymi. Zastanawiamy się również jak dezinformacja i wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem wpływają na funkcjonowanie firm.

 

Zapraszamy do lektury!

 

dr Małgorzata Bonikowska
prezes THINKTANK,
wydawca magazynu „THINKTANK”

  

SPIS TREŚCI:

Temat numeru

Kontrapunkt

Okrągły stół

Obserwacje

Sekcja specjalna: Rozmowy o Europie

Trendy

 

POWRÓT ↵

Magazyn THINKTANK nr 39

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top