Poznaj sprawdzone sposoby pozyskania finansowania. Bezpłatny webinar dla startupów

Chcesz szybciej rozwijać swoją innowacyjną firmę, ale brak Ci finansowania? Stoisz przed wyzwaniem pozyskania funduszy dla swojego biznesu, ale nie wiesz do kogo się zwrócić? Zastanawiasz się jak pozyskać zewnętrznego inwestora i chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Venture Capital? Skorzystaj z wiedzy i bezpłatnego wsparcia specjalistów. Już 15 września 2021 r. o godz. 18:00 odbędzie się webinar z cyklu „Poznaj Inwestora”, przygotowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, a skierowany do przedsiębiorców z regionu województwa zachodniopomorskiego.

Podczas dwugodzinnego spotkania prelegenci podzielą się swoim unikalnym doświadczeniem oraz wprowadzą uczestników webinaru w świat inwestycji kapitałowych. Dowiemy się: dlaczego warto „oddać” inwestorowi część udziałów w zamian za kapitał? Gdzie szukać inwestora? Jakich błędów unikać podczas tego procesu? Jak dobrze przygotować się do zaprezentowania swojego pomysłu na innowacyjny biznes? Ponadto, eksperci opowiedzą jak funkcjonują fundusze Venture Capital, na które elementy modelu biznesowego najbardziej zwracają uwagę i dlaczego term sheet jest jednym z najważniejszych dokumentów, podczas realizacji procesu inwestycji.

W trakcie spotkania swój sposób na sukces i strategię na pozyskanie inwestora zdradzi Stanisław Radomiński – Dyrektor Zarządzający startupu Deep-Image.AI, który pozwala na skalowanie obrazu za pomocą sieci neuronowych.

Wejście kapitałowe to wsparcie małych firm i start-upów, które daje im konkretną szansę na dynamiczny rozwój. Z tym instrumentem i silnym inwestorem firma otrzymuje znaczące finansowanie, branżowy know-how, praktyczną wiedzę nt. prowadzenia firmy, biznesowe kontakty, a także spory kapitał, dzięki którym innowacyjne pomysły stają się możliwe do realizacji. Wejście inwestora do spółki to nie tylko szansa na fundusze, ale również możliwość skonfrontowania pomysłu z doświadczonymi praktykami,  którzy podpowiedzą jak efektywnie rozpoznać potrzeby rynku, lepiej dopasować produkt do potrzeb odbiorców, a co za tym idzie – szansa na wzrost konkurencyjności. – mówi Piotr Stortz, ekspert ds. produktów kapitałowych w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Uczestnicy poznają także drugą stronę procesu inwestycyjnego. W trakcie spotkania wysłuchają wystąpienia oraz zadadzą pytania przedstawicielowi funduszu VC, który wspiera startupy na różnym poziomie rozwoju, także przy zaawansowanych rundach międzynarodowych.

Inwestujemy zarówno w przedsiębiorstwa w fazie seed, gdzie możemy szybko zapewnić pierwsze środki na start, ale również chętnie wspieramy projekty dojrzałe biznesowo. Wówczas wartość wejścia kapitałowego może wynieść nawet do 2 mln zł. Stosujemy indywidualne podejście do każdego zespołu, różnicując wysokość inwestycji. W doborze projektów kierujemy się wieloma kryteriami, jednak kluczowy jest silny komponent technologiczny, doświadczenie zespołu oraz potencjał do skalowania – powiedział Wojciech Drewczyński, Head of Acceleration w Funduszu Black Pearls VC

Dla pierwszych 50 chętnych uczestników webinaru przewidziano bezpłatne, indywidualne konsultacje z ekspertami inwestycyjnymi.

Na bezpłatny webinar można zapisać się pod linkiem: www.startupacademy.pl/webinar-poznaj-inwestora/

 

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top