Przyszłość sektorów fintech i insurtech. Komentarz ekspertów podczas 12. FinTech & 11. InsurTech Digital Congress

12. FinTech & 11. InsurTech Digital Congress odbędzie się 27-28 września 2022 r. w The Westin Warsaw Hotel oraz online. Wydarzenie po raz kolejny zgromadzi kluczowych przedstawicieli branży, którzy dokonają analizy najbardziej aktualnych trendów i kierunków rozwoju sektora fintech i insurtech.

Najbliższą edycję Fintech & Insurtech Digital Congress zainauguruje dyskusja ekspertów na temat wpływu kluczowych przemian w gospodarce światowej na kondycję sektora fintech i insurtech. Skomentowana zostanie m.in. rozbieżność między przewidywaniami początków 2022 r. a rzeczywistością 3. kwartału oraz wpływ spowolnienia gospodarczego na rozwój fintechów. Następnie prelegenci zastanowią się nad tym jaki wpływ na ekosystem finansowy mają zmiany gospodarcze zachodzące w Polsce i na świecie na przestrzeni ostatnich miesięcy, jakie są i będą strategie sektora finansowego i ubezpieczeniowego na niepewne czasy, a także jaki wpływ na perspektywę rozwoju firm technologicznych ma spowolnienie gospodarcze. Pojawią się tematy dotyczące m.in. wykorzystania systemów finansowych do rozwoju sektora fintech oraz przewag jakie dają partnerstwa i wdrażanie innowacji w ubezpieczeniach i bankowości.

W kolejnych częściach kongresu uczestnicy wysłuchają wystąpień prezentujących praktyczne przykłady wdrożeń wykorzystujących innowacyjne rozwiązania. Ważnym tematem będzie rozwój płatności bezgotówkowych – przyszłość portfeli cyfrowych, budowanie doświadczeń płatnościowych i płatności automatycznych, finansowanie i wdrażanie kryptowalut oraz BNPL jako ciesząca się coraz większym zainteresowaniem usługa płatnicza w ujęciu regulacyjnym i windykacyjnym.

Drugiego dnia wydarzenia eksperci przeanalizują trendy przyszłości m.in. potencjał metaverse dla banków i fintech’ów, przyszłość komunikacji z klientem, zdecentralizowane finanse, absorbcja blockchain przez banki, projektowanie produktu w czasach Web 3.0, ESG w bankowości i w sektorze fintech. W ramach prezentacji kierunków rozwoju sektora insurtech omówione zostaną m.in  takie tematy jak wykorzystanie AI i ekosystemów IoT, modele biznesowe oparte na platformach, trendy i wyzwania technologiczne i handlowe napędzające rozwój insurtechów dzięki którym przeanalizowane zostanie nowe oblicze ubezpieczeń. Nie zabraknie również wątków dotyczących cyfryzacji w zakresie wellbeing i HR oraz biznesu opartego na danych i cyfrowym życiu konsumentów.

FinTech & InsurTech Digital Congress jest kluczową pozycją na mapie branżowych eventów. To miejsce, gdzie pomysły i wiedza ludzi, którzy nie boją się wyzwań i potrafią wykorzystywać nowe technologie, przynoszą rewolucyjne projekty i rozwiązania.  Wydarzenie skierowane jest dla przedstawicieli sektora bankowego i ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, startupów oraz przedstawicieli administracji państwowej i firm doradczych.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top