Open Eyes Economy Summit 2022

22 i 23 listopada 2022 r. w ICE Kraków i online odbędzie się VII Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie wiarygodność i jej odzwierciedlenia w życiu społeczno-gospodarczym i politycznym. Podczas Kongresu będzie miała miejsce premiera raportu “Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”. 

Open Eyes Economy Summit już po raz siódmy z pomocą wybitnych osobistości ze świata nauki, ekonomii i kultury otwiera oczy na wartości, które powinny kierować współczesnym światem. Podczas 2 dni Kongresu 250 międzynarodowych prelegentów i prelegentek dyskutować będzie na najważniejsze tematy społeczno-gospodarcze. Rejestracja na wydarzenie odbywa się na platformie www.live.oees.pl.

 

W poszukiwaniu wiarygodności

Najwięcej uwagi podczas OEES 2022 poświęcone zostanie wiarygodności ekonomicznej państwa, a także instytucji i przedsiębiorstw. Punktem wyjścia do wieloaspektowej dyskusji na ten temat będą wnioski z obecnie przygotowywanego raportu „Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”, którego premiera zaplanowana jest na drugi dzień Kongresu. Raport ten to autorskie opracowanie grupy polskich ekonomistów, na czele z prof. Jerzym Hausnerem,  dotyczące finansów publicznych, stabilności systemu finansowego, praworządności, a także jakości usług publicznych i respektowania zobowiązań międzynarodowych.

W tym roku w blokach tematycznych FIRMA-IDEA, MIASTO-IDEA i MARKA – KULTURA i ŁAD MIĘDZYNARODOWY poruszone zostaną tematy takie jak: prawa człowieka w biznesie, w kontekście potrzeb pracowników, jakie uwydatniła pandemia COVID-19; społeczny i instytucjonalny wymiar regeneracji miast wobec wyzwań klimatycznych; miasta przystosowane do potrzeb młodego pokolenia; design-thinking i „ko-kreacja” w tworzeniu usług publicznych i empatycznych organizacji; Green Deal i aspekty jego finansowania, a także konflikty, które wokół niego narastają. Udział w Kongresie potwierdzili już m.in.: Adam Bodnar, Marcin Wiącek, Brunon Bartkiewicz, Bronisław Komorowski, Mark Brzezinski, Christa Schweng, Katarzyna Łażewska-Hrycko, Anna Clunes, Zuzanna Raszkowska, Aleksandra Dulkiewicz i Paweł Wojciechowski.

W programie pojawi się także ścieżka specjalna “Open Eyes to Ukraine”, poświęcona najważniejszym kwestiom gospodarczym, społecznym, politycznym i kulturalnym, kierunkom rozwoju współpracy pomiędzy Polską i Ukrainą, a także aktualnym i przyszłym potrzebom mieszkańców Ukrainy w kontekście trwającej wojny. Wśród potwierdzonych gości są m.in.: Weronika Marczuk, Sergiy Tsivkach, Jacek Szugajew, Petro Poroszenko i Andrij Iwanowycz Sadowy.

 

Rozmowy potrzebne jak chleb w Open Café

Open Café to inicjatywa towarzysząca Open Eyes Economy Summit, w ramach której goście Kongresu zgromadzeni w Centrum Kongresowym ICE Kraków mogą skosztować wyjątkowych smakowitości, tworzonych z poszanowaniem dla ludzkiej pracy i środowiska. W tym roku tematem przewodnim Open Café będzie symboliczny chleb i zboże. Centrum Kongresowego  Światowi ekonomiści szacują, że wskutek globalnych wydarzeń, jak rosyjska inwazja na Ukrainę czy susze we Francji, światu grozi utrata blisko 35 proc. zbóż. Ten spory deficyt tylko spotęguje problem głodu i braku dostępu do żywności. W sesji specjalnej „Zboże – złoto 2022 roku”, zaproszeni eksperci i ekspertki rozmawiać będą o funkcjonowaniu światowego łańcucha dostaw i wpływie światowych wydarzeń na jego przerwanie w kluczowych miejscach.

 

Open Eyes Art Festival „Mistrzowie, uzurpatorzy i uciekinierzy”

Open Eyes Economy Summit to nie tylko ekonomia. To także wartości społeczne, dlatego Kongresowi tradycyjnie już towarzyszyć będą także wydarzenia artystyczne Open Eyes Art Festival, które pomagają zrozumieć rolę sztuki w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości. Tegoroczna edycja Open Eyes Art Festival, pod hasłem „Mistrzowie, uzurpatorzy i uciekinierzy”, rozpocznie się 22 października, a zakończy 22-23 listopada na OEES koncertem „i milczeć, i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” oraz wystawą dedykowaną Tadeuszowi Różewiczowi. Podczas koncertu na scenie spotykają się przedstawiciele różnych scen, gatunków i pokoleń, i przyjrzą się tekstom Różewicza na nowo. „Po swojemu” wiersze poety zinterpretują: Kapela ze Wsi Warszawa, Pablopavo i Ludziki, Kirszenbaum, Morświn, Imiela & Suchar oraz Karolina Cicha.

 

O Kongresie Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit to kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych, który odbywa się w Krakowie od 2016 roku. Stanowi coroczne podsumowanie działalności ruchu intelektualno-społecznego Open Eyes Economy, zainicjowanego przez prof. Jerzego Hausnera i Mateusza Zmyślonego.

Poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety z życia gospodarczego i społecznego, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia, OEES z roku na rok wzmacnia swoją pozycję wydarzenia wyjątkowego. Potwierdzają to sukcesy Kongresu w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).

W Kongresie biorą udział przedsiębiorcy, naukowcy, politycy, dziennikarze, aktywiści, artyści i studenci. To wydarzenie gromadzące ludzi myślących odpowiedzialnie, otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Obecność na OEES to doskonała okazja, by posłuchać na żywo niezwykłych osobowości i nawiązać nowe kontakty.

Więcej informacji, szczegółowy program wydarzenia i rejestracja dostępne są na stronie www.kongres.oees.pl.

 

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top