WOMAN UPDATE: Kobiety na rynku pracy

Z ubiegłorocznego badania Future Collars wynika, że mimo powszechnie deklarowanej równości płci w firmach, 67% kobiet uważa, że nie są równo traktowane przez pracodawców, a 63% że nie mają takich samych szans rozwoju zawodowego jak mężczyźni.
.
Dlaczego rozwiązania prawne i szeroka promocja równości są tak mało skuteczne?  Czy branża IT, kluczowa dla transformacji cyfrowej, jest otwarta dla kobiet? Co może zrobić sam biznes, a co państwo, dla upowszechniania reskilligu i upskillingu? Na te tematy porozmawiamy podczas debaty online, która odbędzie się 15 listopada o godz. 10:00 na profilach Facebook THINKTANK i Future Collars.
.
Naszymi gośćmi będą:
🔹 Dorota Hryniewiecka-Firlej, Prezeska Pfizer Polska
🔹 Ewa Krupa, Dyrektorka Kultury i Rozwoju Orange Polska
🔹 Joanna Pruszyńska, Prezeska Future Collars
.
Spotkanie poprowadzi Zbigniew Gajewski, Partner w THINKTANK, autor analiz dotyczących wpływu nowych technologii na rynek pracy i edukację.
.

🔸 Rozmowa odbywa się w ramach kampanii Woman Update, która ma na celu zachęcenie kobiet do odkrycia drzemiącego w nich potencjału, talentów i odnalezienia swojego miejsca w IT. Partnerami kampanii są Amazon, Pfizer, Orange, NESst oraz PFR TFI.

.
Więcej informacji: https://womanupdate.org/

.

.

 

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top