XIII Smart City Forum: bilans zmian w miastach po 1,5 roku w pandemii

XIII Smart City Forum odbędzie się 13-14 października 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w hotelu Sheraton Grand Warsaw oraz online.  Po raz kolejny eksperci oraz specjaliści związani z tematyką smart city spotkają się celem zaakcentowania najistotniejszych tematów i przedstawienia przykładów praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie. Podczas najbliższej edycji kluczowym będzie podsumowanie i ocena przemian w miastach, które nastąpiły podczas pandemii.

XIII Smart City Forum zainauguruje Szczyt Włodarzy Miast – debata z udziałem prezydentów polskich miast, którzy podsumowują zmiany oraz proces adaptacji w nowej rzeczywistości po półtora roku od rozpoczęcia pandemii. Omówiona zostanie rola samorządów w sprostaniu wyzwaniom współczesnej transformacji technologicznej, społecznej i gospodarczej. Część dyskusji – panel Human Smart City – zwrócona zostanie na zagadnienia dotyczące mieszkańca i rozwiązań, które mają służyć usprawnieniu jego funkcjonowania w mieście. Panel obejmie m.in. kwestię dostosowania infrastruktury, chodniki, sygnalizacje i przejścia, wykorzystanie nowych technologii oraz bezpieczeństwo pieszych.

W kolejnych blokach tematycznych eksperci przeanalizują perspektywę miast w zakresie płatności cyfrowych: nowe formy płatności, bezpieczeństwo płatności cyfrowych oraz przykłady najbardziej efektywnych wdrożeń. Ważnym tematem będzie Smart City 4.0, w ramach którego poruszone zostaną kwestie dotyczące zarządzania miastem z użyciem narzędzi cyfrowych, platform i rozwiązań Smart City, modeli biznesowych wykorzystywanych w polskich miastach, a także zastosowania IoT, AI i technologii chmurowej. Nie zabraknie komentarza odnośnie funkcjonowania e-urzędów.

Drugiego dnia konferencji dyskusja rozpocznie się od zestawienia najistotniejszych trendów i potrzeb Smart Village w aspekcie technologicznym, inwestycyjnym, gospodarczym i społecznym. Poruszony zostanie wątek Smart-Lighting m.in. rola światła w przestrzeni miejskiej i zasady ESG w oświetleniu miejskim. Następnie eksperci skupią się na kierunkach rozwoju transportu miejskiego. Pojawią się takie elementy jak m.in. zasady ESG w rozwoju infrastruktury i transportu miejskiego, wpływ technologii na transport miejski, zmiany w zarządzaniu i funkcjonowaniu polskiego transportu miejskiego, wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w transporcie publicznym.  Zakończenie konferencji stanowić będzie debata w zakresie ekologii polskich miast m.in. dążenia do zeroemisyjności, Gospodarki Obiegu Zamkniętego, gospodarki odpadami, idei Green Cities i jakości powietrza.

Wśród prelegentów XIII edycji Smart City Forum wystąpią m.in.:

 • Adam Aleksandrowicz, Vice Prezes Zarządu, Inpost
 • Wojciech Bakun, Prezydent Miasta Przemyśl
 • Bartosz Bartoszewicz,Wiceprezydent Miasta Gdynia
 • Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszów
 • Piotr Grzymowicz, Prezydent Miasta Olsztyn
 • Dariusz Jańczuk, Principal Business Solutions Manager, SAS
 • Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Rybnik
 • Adam Lewandowski, Burmistrz Miasta Śremu
 • Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia
 • Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnica
 • Sabina Nowosielska, Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźle
 • Dariusz Polowy, Prezydent Miasta Racibórz
 • Paweł Silbert,Prezydent Miasta Jaworzno
 • Roman Szełemej,Prezydent Miasta Wałbrzych
 • Krzysztof Zieniewicz, Head of Project Management, Green Genius

Smart City Forum tworzy przestrzeń do wymiany opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką miast inteligentnych w Polsce i na świecie. Hybrydowa formuła kongresu pozwoli połączyć tradycyjne spotkanie z aktywnością online na dedykowanej platformie.  Dzięki temu możemy kontynuować ideę Forum, zachowując bezpieczeństwo zgodne z obowiązującymi standardami.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.

 

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top