Magazyn THINKTANK nr 34

DIALOG – GINĄCA KOMPETENCJA LUDZKOŚCI?

To jubileuszowy numer naszego magazynu, bo THINKTANK właśnie kończy dziesięć lat. Już czy dopiero? Czas biegnie bardzo szybko, także dla nas. Przez dekadę przeszliśmy wyboistą drogę, ale bilans wypada na plus. Udało się stworzyć silną markę i ciekawą społeczność, opracować wiele wartościowych publikacji, zorganizować sporo inspirujących debat i w pewien sposób wpłynąć na polską rzeczywistość, także polityczną.

Magazyn „THINKTANK ” ma wiernych czytelników i współautorów, a projekty budzą zainteresowanie i chęć angażowania się w działania naszego ośrodka.

Jednym z takich przedsięwzięć jest RE-GENERACJA. Nadchodzi nowe: Pokolenie Smart. To tytuł ósmej już edycji programu THINKTANK RE-LAB. Relację z sesji warsztatowych w Bukowinie Tatrzańskiej znajdą Państwo w niniejszym numerze, szerszy raport opublikujemy w wydaniu zimowym. Zajęliśmy się w tym roku 10-latkami, czyli rówieśnikami THINKTANK . To pokolenie naznaczone jest rewolucją 4.0 – nie zna rzeczywistości bez smartfonów, inteligentnych technologii, portali społecznościowych i ogólnodostępnego Internetu. Warto się mu uważniej przyjrzeć, gdyż już za kilka lat wejdzie w dorosłe życie i będzie pracować, głosować, kupować, decydować. I stopniowo zmieni nasz świat.

Tematem głównym niniejszego numeru jest dialog. To jedna z kluczowych kompetencji THINKTANK , bardzo ważna dla każdej wspólnoty. Bez otwartości na argumenty innych, bez szczerej rozmowy między sektorami i ponad podziałami żaden kraj nie ma bowiem przyszłości. A silna polaryzacja polityczna dialogowi nie sprzyja – dlatego tym bardziej o niego dziś zabiegamy. Jak zawsze w magazynie „THINKTANK” znajdą Państwo trendy: w technologiach, biznesie i przestrzeni publicznej. Wynikają przede wszystkim z czwartej rewolucji przemysłowej, która po cichu wpływa na ludzkie życie właściwie w każdej dziedzinie. W sekcji „strategiei obserwacje” warto zwrócić uwagę na teksty o wnioskach z porażek, hybrydowych prawdach, finansowych zachowaniach millennialsów, a także spojrzeć na Polskę, jej rocznice i dorobek ostatnich 30 lat oczami cudzoziemca, czyli z większego dystansu.

A ponieważ mamy jubileusz, nie może zabraknąć małej podróży w czasie: przypomnimy dziesięć najciekawszych tekstów 10-lecia, wybranych w wyniku plebiscytu wśród czytelników magazynu „THINKTANK ”. Pokażemy także nasz zespół, bez którego nic by się nie udało, oraz historię ośrodka THINKTANK na zdjęciach. Zapewne niektórzy z Państwa się na nich odnajdą. Dziękujemy za dziesięć wspólnych lat, liczymy na następne i zapraszamy do lektury!

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top